Spotify, bir süre önce şirketin halka açılmasından bu yana ilk büyük ürün değişimi olan serbest müzik hizmetinin yeni versiyonu üzerinde çalışıyor. Mobil cihaz kullanıcılarının, Spotify kullanımı kolay hale getirmek için ücretsiz hizmeti değiştirdiği söyleniyor.

Ayrıca duyurunun birkaç hafta içinde yapılması bekleniyor. Ücretli versiyonun sadece Spotify’ın müşteri tabanının yarısından daha azını oluşturduğunu belirten şirket, ücretsiz müşterilerini ücretli tekliflerine yönlendirmeyi hedefliyor. Stockholm merkezli Spotify, 2017 sonunda 157 milyon kullanıcının yalnızca 71 milyonun aktif olduğunu belirtti. Ücretsiz müzik özelliği ile aktif olmayan yaklaşık 86 milyon kullanıcı Spotify üzerinde kısıtlı olsa da dilediği müziklere özgürce ulaşabilecek.

Güncellenmiş hizmetle ücretsiz mobil dinleyiciler, oynatma listelerine daha hızlı erişebilecek ve Spotify’ın reklamsız abonelik ürününe benzeyen en iyi oynatma listelerinde duydukları şarkılar üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak. Spotify, yıl sonu itibariyle yaklaşık 200 milyon kullanıcıya ve 96 milyon aboneye ulaşmayı hedefliyor.

YORUM YAZ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir