Selam.

Ben Tolga Eke.

Kapadokya’da yaşıyorum. Doğa ve kültürel varlıkların içinde, çok yönlü bir tarafım olduğu söylenebilir. Çağımızda çoğu insan tek bir alanda ilerlemesi yerine, bir çok alan arasında geçişler sağlamalı veya aynı anda birkaç ana bölümde işler edinmeli.

Bu bir yaşam tarzı da olabilir, keza insan gibi ulvi bir varlığın ömrünü basit veya karmaşık olsun tek bir yönde ilerletmesi kaynakların tam da kullanılmadığı anlamına gelir. Bu nedenle bir çok yabancı dil öğrenilmeli, birkaç farklı hobi edinilmeli veya sadece bir spor dalı ile ilgilenmek yerine birkaç farklı dalda mücadele edilmeli.

Tüm bu felsefi bakış açısının içerisinde olup da aksini yapmak (veya bu düşünceye uygun hareket etme çabasında olmamak) düşünülemezdi. Ben de yüksek öğrenimime Bankacılık/Finans alanında başlamama rağmen, ikinci alan olarak turizm rehberliği ve bunun yanında balon pilotluğu gibi alanları da ekleyerek şuana kadar kendimi üç ana alanda geliştirmeye çalıştım.

Havacılık sektöründe Royal Balon’da balon pilotu olarak çalışıyorum. Turizm gerçekten hem eğlenceli hem de insanın gelişimine hızlı katkı sağlayan bir sektör, bu nedenle Turist Rehberliği bölümünden mezun olduktan sonra profesyonel tur rehberliği de yapmaktayım.

Öyleyse, gelecek nesillere bırakabilecek ne kadar bilgi birikimi varsa, yazıya dökmeli ve insanoğlunun bilgi okyanusunda kalıcı bir damla olmaya çalışmalı. Buradan hareketle bir sayısal günlük yazmak işine de koyulduk. Bakalım ne kadar faydalı olabileceğiz, ne kadar emek ile yükseltebileceğiz… Blog sayfaları çoğaldıkça ve beni ve amacımı daha yakından tanıyabilirsiniz. Bu nedenle elimden geldiğimce sık yazmaya çalışacağım. (Büyük ihtimal az yazacağım.) Yazamadığım durumlarda ise en azından bir başlık bırakıp, konuyla ilgili programlanmış bir takvim oluşturarak bilgiyi paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.

Blog için kullandığım tarz, sade bir yapı ile minimal hatlara sahip, görsellikten çok, yazıya odaklanmak amacıyla çok renkli olmayan bir tasarım dili benimsedim. İçerik başlıklarını tek kelime veya en fazla üç kelime ile sınırlandırmaya çalıştım. Başlığın yanında küçük bir minimal fotoğraf iyi olur diye düşündüm. Umarım beğenirsiniz çünkü siteyi kendim WordPress marifeti ile tasarladım ve tüm güncellemeleri kendim yapıyorum. Logo tasarımı dahil…

Benimle herhangi bir konuda iletişime geçmek istersen lütfen iletişim sayfasını kullan ve herhangi bir konu için iletişime geçmekten çekinme.  Esenlikler.