GÜNCELLEME:

SHGM 2020 yılı hizmet tarifesini güncelleyerek yeni bir dosya halinde paylaşmıştır. 2020 yılı geçerli olacak hizmet tarifesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazının ilk halini (2019 yılı tarifesinin 2020 yılında da kullanılacağı durumu anlatan içerik için) aşağıda iptal edilmiş şekli ile görebilirsiniz.


Bilindiği üzere, Genel Müdürlüğümüzün havacılık sektörüne sunduğu hizmetler için hazırlanan “2020 Yılı Hizmet Tarifesi” onaylanmış ve resmi internet sitemizde yayınlanmıştır. Balon işletmelerinin mevcut sorunlarının görüşüldüğü 28 Şubat 2020 tarihli toplantıda, balon işletme temsilcileri tarafından, dünya genelinde pandemi olarak ilan edilen COVID-19 salgını nedeniyle, çok büyük bölümünü Asya’dan gelen turistlerin oluşturduğu müşteri sayısında büyük oranda düşüş olduğu ve bunun da balon uçuşlarını olumsuz etkilediği ifade edilerek 2020 yılı hizmet tarifesinde yer alan, asıl ruhsat, ruhsat temdit ve mevcut ruhsatlara ilişkin bir defaya mahsus geriye dönük ödenmesi gereken fark ücretlerinde ertelemeler talep edilmiştir.
Bu kapsamda, Bakanlığımızın sektöre desteği olarak, İlgi’de kayıtlı Bakanlık Makam Oluru’na istinaden 2020 yılı hizmet tarifesinde;
İşletme ruhsatına sahip balon işletmeleri tarafından geriye dönük ödenmesi gereken işletme ruhsatı bedellerinin 1 (bir) yıl süreyle ertelenmesine, Balon işletme ruhsatı temdit bedellerin 2019 yılı hizmet tarifesinde yer alan bedeller yatırılarak uygulanmasına, 2020 yılı içerisinde yeni balon işletme ruhsatı alacak işletmelerin ruhsat bedellerin 2019 yılı hizmet tarifesinde yer alan bedeller yatırılarak uygulanmasına karar verilmiştir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü İnternet Sitesinde 2019 yılı tarifeyi bulmak zor olduğu için burayaSHGM 2019 yılı hizmet tarifesiniyüklüyorum. Kolaylıklar…

YORUM YAZ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir